Lure Coursingprov 2006

Klicka på provet i listan nedan så kommer du direkt till resultaten i tabellen.
Just click on the LC trial and you'll get directly to the results in the table.

Datum Plats Resultat
29-apr-2006

Torup

klicka här

07-maj-2006 Söderköping
klicka här
20-maj-05 Stockholm
klicka här
03-juni-2006 Skåne
klicka här
05-jun-2006 Lillehammer, Norge- Int.
klicka här
10-jun-2006 Alnö/Sundsvall - Int.
klicka här
11-juli-2006 Råneå
klicka här
01-aug-2006 Stjärnhov (Mariefred)
klicka här
13-aug-2006 Umeå
klicka här
03-sept-2006 Söderhamn
klicka här
16-17-sept-2006 Bröndome/Kungsbacka - Int
klicka här
23-24-sept-2006 Herrevads kloster
klicka här

Åter till LC index / Back to LC index

upp

Nationellt L-C Prov Torup 2006-04-29
Domare: Per Nordahl & Robert Dirksen
Anm: 21+22 Delt: 17+19

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

IntLCCh SLCCh NLCCh SVCh Idomic's El Dratini 80.5 p

20+35

55

2.

SLCCh NLCCh Hot Isle Great Gandalf 79.75 p

18+34

52

3.

Carmodey Coral Dawn 76.75 p

16+33

49 Cert

4.

Bokellas Ron Weasley 76.5 p

14+32

46 Cert

5.

Adagio Magic Love 75.75 p

12+31

43 Cert

6.

Macawe Mint Julep 75.75 p

10+30

40

7.

Tuulikellon Cherico 75.5 p

8+29

37

8.

Inner Circles Better Of Alone 75.5 p

6+28

34

9.

Emmalines's DS-Tonality 75.25 p

4+27

31

10.

Pompeca's Sweet Spring Sapphire 75 p

2+26

28

11.

SUCh Costwind Rider Steffi Graf 75 p

25

25

12.

Pompeca's Heavenly Honey Sapphire
74.75 p

24

24

13.

SLCCh NLCCh Idomic's El Pikachu 74.75 p

23

23

14.

SLCCh Pompeca's Irish Love Time 74.75 p

22

22

15.

SVCh Idomic's El Peperoni 74.5 p

21

21

16.

Per-Mo'Bile Jack Blunt 
74.5 p

20

20

17.

SVCh Idomic's El Cayenne 74.25 p

19

19

18.

Balzac Famous Blue Raincoat 74 p

18

18

19.

Carry On Flamingo 72.75 p

17

17

20.

Airescot Scented Silver 72.75 p

16

16

21.

Belara Mama's Pearl
72.5 p

15

15

22.

Torshammarens Shira 72.5 p

14

14

23.

Kardemumma 72.25 p

13

13

24.

Inner Circle Born To Be Wild 72.25 p

12

12

25.

Torshammarens Tristan 72 p

11

11

26.

Hot Isle Daughter Of Darkness 72 p

10

10

27.

Four Girls Tina Turner
71.5 p

9

9

28.

Pompeca's Summer Tuxedo Sapphire 71.5 p

8

8

29.

Pompeca's Herrgårds Frun 71.5 p

7

7

30.

Shahnadir Orientexpressen 71.25 p

6

6

31.

Flodaskogens Betty 70.75 p

5

5

32.

SLCCh NLCCh Pompeca's Firelove in Ameide 70.5 p

4

4

33.

Hot Isle Devil in Disquise 70.25 p

3

3

34.

Airescot Jenny Lind 69.25 p

2

2

--

Bokellas Uncle Walter

-

-

skadad,
deltog ej i lopp 2

--

Macawe Minut Man

-

- deltog ej i lopp 2

upp

Nationellt L-C Prov  Söderköping 2006-05-07
Domare: Marie Jarl & Ivar Kvale
Anm: 23+33 Delt: 21+28

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

Tuulikellon Cherico
80 p

20+48

68
Cert

2.

Int N SLCCh SVCh Idomic's El Dratini
78.75 p

18+47

65

3.

Carmodey Coral Dawn
78.5 p

16+46

62
Cert

4.

Inner Circles Better Of Alone
78.25 p

14+45

59
Cert

5.

Häradssvedens Bless
77.75 p

12+44

56

6.

NordJV-03 Foxys Metallica
76.25 p

10+43

53

7.

Wikellis Special Free Soul
76.25 p

8+42

50

8.

Hot Isle Goodness Gracious
76.25 p

6+41

47

9.

Carry On Flamingo
75.5 p

4+40

44

10.

Bokellas Ron Weasley
75.25

2+39

41

11.

Hot Isle Daughter of Darkness
75.25 p

38

38

12.

Pompeca's Time for Love
75 p

37

37

13.

Ronndals Boys On the Side
74.5 p

36

36

14.

SLCCh NLCCh Hot Isle Great Gandalf
74.5 p

35

35

15.

Källornas Fröja
74.25 p

34

34

16.

Adagio Magic Love
74.25 p

33

33

17.

Torshammarens Shira
74 p

32

32

18.

Shahnadir Orientexpressen
73.75 p

31

31

19.

Carmodey Constance Spry
73.75 p

30

30

20.

The Rattigan's Bright Eyes
73.25 p

29

29

21.

Pompeca's Sweet Spring Sapphire
73.25 p

28

29

22.

Gazolin O'Connor
73 p

27

27

23.

Källornas Fröjd
73 p

26

26

24.

Seflidos Clara
72 p

25

25

25.

Flodaskogens Betty
72 p

24

24

26.

Wikellis Precious Kid
71 p

23

23

27.

Swaara Velvet Goldmine
71 p

22

22

28.

SVCh Idomic's El Cayenne
70.5 p

21

21

29.

The Rattigan's Airstep
70 p

20

20

30.

Freeline Fingal
69.75 p

19

19

31.

SLCCh Pompeca's Irish Love Time
69.5 p

18

18

32.

Pompeca's Herrgårds Frun
69.25 p

17

17

33.

SLCCh Pompeca's Runningfire in Kinderdijk
69.25 p

16

16

34.

SUCh Coastwind Rider Steffi Graf
69 p

15

15

35.

SVCh Idomic's El Peperoni
68.25 p

14

14

36.

Torshammarens Tristan
67.75 p

13

13

37.

Bokellas Blaines Kangaskhan
67.75 p

12

12

38.

Pompeca's Summer Tuxedo Sapphire
67.5 p

11

11

39.

Pompeca's Heavenly Honey Sapphire
66.25 p

10

10

40.

Four Girls Tina Turner
65.75 p

9

9

41.

Flodaskogens Ariel
65 p

8

8

42.

Seflidos Bror
64.75 p

7

7

43.

Klosterliljans Gracy
64.5 p

6

6

44.

Fennaur Mitt Liv Som Hund
64.5 p

5

5

-

Macawe Mint Julep
-

-

-
för låga poäng

-

Airescot Jenny Lind
-

-

-
ej i mål

-

Airescot Scented Silver
-

-

-
ej i mål

-

Balzac Famous Blue Raincoat
-

-

-
ej i mål

-

SUCh Gårdsjöns Källög
-

-

-
ej i mål

upp

Nationellt L-C Prov Skavlöten, Täby 2006-05-20
Domare: Johnny Hedberg & Charlotte Andersson
Anm: 14+21 Delt: 12+15

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

Tuulikellon Cherico (T)
77.5 p

20+26

46
CERT

2.

Pompeca's Sweet Spring Sapphire (T)
76.75 p

18+25

43
CERT

3.

Swaara African Night Flight (T)
76.5 p

16+24

40
CERT

4.

Shahnadir Orient Expresses (T)
75.25 p

14+23

37
 

5.

Pompeca's Time For Love (H)
75.25 p

12+22

34
 

6.

Pompeca's Born Runner (H)
74.25 p

10+21

31
 

7.

Klenod's Qhrydda (T)
74.25 p

8+20

28
 

8.

Idomic's El Dratini (T)
73.5 p

6+19

25
 

9.

Idomic's El Cayenne (T)
73.25 p

4+18

22
 

10.

Torshammarens Shira (T)
73 p

2+17

19
 

11.

Wikellis Special Free Soul (H)
72.75 p
16
16
 

12.

Pompeca's Heavenly Honey Sapphire (T)
72.5 p
15
15
 

13.

Pompeca's Road Runner (H)
72.25 p
14
14
 

14.

The Rattigan's Airestep (T)
72 p
13
13
 

15.

Pompeca's Irish Love Time (H)
72 p
12
12
 

16.

Ronndals Boys On The Side (T)
70.5 p
11
11
 

17.

Pompeca's Herrgårds Frun (T)
70 p
10
10
 

18.

Wikellis Precious Kid (H)
69.75 p
9
9
 

19.

The Rattigans Bright Eyes (T)
69.5 p
8
8
 

20.

Freeline Fingal (H)
69.5 p
7
7
 

21.

Seflidos Clara (T)
69.25 p
6
6
 

22.

Torshammarens Tristan (H)
67 p
5
5
 

23.

Flodaskogens Betty (T)
66 p
4
4
 

24.

Idomic's El Peperoni (H)
65.75 p
3
3
 

25.

Seflidos Bror (H)
63.75 p
2
2
 

26.

Bokellas Ron Weasley (H)
62.75 p
1
1
 
- Pompeca's Time For Blue Saffire (H)
-
-
-
Skadad deltog ej i lopp 2

upp

Nationellt L-C Prov Flyinge  2006-06-03
Domare: Charlotte Andersson & Agneta Doverholt
Anm: 17 Delt: 15

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

Carry On Flamingo
76.25 p

20+14

34
Cert

2.

Carmodey Coral Dawn
76 p

18+13

31
Cert

3.

Wikellis Special Free Soul
75.75 p

16+12

28

4.

Häradsvedens Bless
73 p

14+11

25

5.

Torshammarens Shira
71.5 p

12+10

22

6.

Wikellis Precious Kid
71.25 p

10+9

19

7.

Flodaskogens Bessie
68 p

8+8

16

8.

Inner Circles Better of Alone
66.75 p

6+7

13

9.

Per-Mo'Bile Jack Blunt
66.5 p

4+6

10

10.

Torshammarens Tristan
65 p

2+5

7

11.

Adagio Magic Love
63.75 p

4

4
12.
Pompeca's Summer Tuxedo Sapphire
62.5 p
3
3
13.
Grändens King
62.5 p
2
2
14.
Flodaskogens Ariel
60.75 p
1
1
-
Wikellis Special
-
-
-
för låga poäng lopp 1

upp

NORGE Internationellt L-C Prov Lillehammer 06-06-05 (räknas ej in i poänglistan)
Domare: Michael Behrman, Ty & Malgorzata Szmurlo, Po
Anm: 12+12 Delt: 12+10

Namn

Provpošng

Anm

1.

Pompeca's Sweet Spring Sapphire (t) 82.25 p CERT(No) CACIL(No) BIF-5

2.

Torshammarens Shira (t) 79 p CERT(No) Res-CACIL(No)

3.

Wolf Blass Symphoni (h) 78.25 p

4.

Gazelle Galate Avrina (t) 78 p  

5.

Saffran (h) 78 p  

6.

Tuulikellon Cherico (t) 78 p

7.

Garvin Girax Arvina (h) 77.25 p

8.

Librium's Win Some Loose Some (t) 77 p  

9.

Frifart's Helga (t) 76.5 p

10.

Fairytail's Wild'N Funny (h) 76.5 p

11.

Wikellis Special Free Soul (h) 76.5 p CACIL

12.

SLCCh NLCCh Hot Isle Great Gandalf (h) 76 p Res-CACIL

13.

Hegstad's Autumn Amadeus (h) 75.5 p

14.

NordJV-03 Foxys Metallica (t) 75 p

15.

Bokellas Ron Weasley (h) 74 p

16.

SLCCh Pompeca's Irish Love Time (h) 73.75 p

17.

Pompeca's Herrgårds Frun (t) 73.5 p

18.

Torshammarens Tristan (h) 72.75 p

19.

Wikellis Precious Kid (h) 72.75 p

-

SLCCh Pompeca's Runningfire in Kinderdijk (h) - skadad, deltog ej i lopp 2

-

Hot Isle Hard Headed Woman (t) - bröt lopp 2

-

Blossom Hill (t) - för låga poäng lopp 1

upp

Internationellt LC-prov Alnö/Sundsvall 06-06-10
Domare: Robert Dirksen, Sve & Bernd-Michael Rahms, Ty
Anm: 9+17 Delt: 9+16

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

Pompeca's Sweet Spring Sapphire (t)
88.5 p

20+24

44
CERT, CACIL BIF-1

2.

IntLCCh SLCCh NLCCh SVCh Idomic's El Dratini (t)
88.5 p

18+23

41

3.

FINuCh DVM-05 SMM-05 Tuulikellon Bummico (t)
87 p

16+22

38
CERT Res-CACIL

4.

FIN S LCCh EUR LCCh 2004 Tuulikellon Berryco (h)
86.75 p

14+21

35
CACIL

5.

Per-Mo'bile Jack Blunt (h)
86.5 p

12+20

32
CERT Res-CACIL

6.

SvCh Idomic's El Cayenne (t)
86.25 p

10+19

29

7.

Twyborn Seven Waves Away (h)
83.75 p

8+18

26

8.

Bokellas Ron Weasley (h)
83.5 p

6+17

23

9.

Shahnadir Orientexpressen (t)
83 p

4+16

20

10.

Hjortronblommas Harmony (t)
82.5 p

2+15

17
11. Tuulikellon Coco (h)
82.25 p
14
14
12. Ronndal Boys On The Side (t)
82 p
13
13
13. Pompeca's Born Runner (h)
82 p
12
12
14. Aaniston Mom Never Stops Talking (t)
80.75 p
11
11
15. NORDJV-03 Foxys Metallica (t)
80.75 p
10
10
16. SLCCh Pompeca's Irish Love Time (h)
80.5 p
9
9
17. Hot Isle Goodness Gracious (t)
80 p
8
8
18. Swaara African Night Flight (t)
79.75 p
7
7
19. Pompeca's Herrgårds Frun (t)
79.75 p
6
6
20. Pompeca's Road Runner (h)
77.75 p
5
5
21. S N LCCh Hot Isle Great Gandalf (h)
77.25 p
4
4
22. Airescot Ski Fest (t)
73.75 p
3
3
- Four Girls Tina Turner (t)
-
-
-
skadad lopp 1
- Hot Isle Hard Headed Woman (t)
-
-
-
för låga poäng lopp 1
- Swaara Velvet Goldmine (t)
-
-
-
bröt lopp 2

upp

Nationellt L-C Prov  Råneå 06-07-11
Domare: Mr Luigi & Mrs Maria Teresa Fassio Durando
Anm: 5+4 Delt: 5+3

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

IntLCCh S & NLCCh SVCh Idomic´s El Dratini
92.25p

20+7

27
 

2.

SVCh Idomic´s El Cayenne
91.5p

18+6

24
Cert

3.

SVCh Idomic´s El Peperoni
91,5p

16+5

21
Cert

4.

NORD JV-03 Foxys Metallica
91.25p

14+4

18
 

5.

Undimoon Linus Van Plet
90,5p

12+3

15
 

6.

Air-Exhibit Happiness Herkules
88p

10+2

12
 

7.

Carry On Flamengo
87,75p

8+1

9
 

8.

Air-Exhibit Handsome Hero
87,5p

6

6
 

upp

Internationellt LC-prov Stjärnhov 06-08-01
Domare: Hubert Iser, Belgien & Steinar Mathisen, Norge
Anm: 41+31, Delt: 36+26

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

Tuulikellon Coco (Finland)
83.75 p

20+61

81
Cert+CACIL

2.

Tuulikellon Cherico
83 p

18+60

78
Cert+CACIL

3.

Tuulikellon Covisco (Finland)
82.75 p

16+59

75
Cert

4.

Int N SLCCh SVCh Idomic´s El Dratini
81.25 p

14+58

72
R-CACIL

5.

Libriums Win Some Lose Some (Norge)
80.25 p

12+57

69

6.

Tuulikellon Berryco (Finland)
80.25 p

10+56

66
R-CACIL

7.

Hot Isle Imperial Irelander
80.25 p

8+55

63

8.

Redlook Justus
79.25 p

6+54

60

9.

Carmodey Constance Spry
79 p

4+53

57

10.

Inner Circles Better of Alone
79 p

2+52

54

11.

Häradsvdens Bless
78.75 p

51

51

12.

SLCCh Pompeca´s Runnigfire in Kinderdijk
78.75 p

50

50

13.

Swaara Nortern Light
78.25 p

49

49

14.

Falconcrag Adagio Radio
78 p

48

48

15.

Pompeca´s Born Runner
77.5 p

47

47

16.

Adagio Magic Love
77 p

46

46

17.

Carmodey Coral Dawn
77 p

45

45

18.

Per-Mo´bile Jack Blunt
77 p

44

44

19.

Bokellas Indonesien
76.75 p

43

43

20.

Bokellas Ron Weasley
76.75 p

42

42

21.

The Rattigan´s Airstep
76.5 p

41

41

22.

Four Girls Eddie Murphy,
76.5 p

40

40

23.

Freeline Fingal
76.5 p

39

39

24.

Torshammarens Tristan
76.5 p

38

38

25.

Swaara Eight Line Poem
76.25 p

37

37

26.

Pompeca´s Cutest Circus Lion
76 p

36

36

27.

Airescot Primetime
75.75 p

35

35

28.

SVCh Idomic´s El Peperoni
75.5 p

34

34

29.

Flodaskogens Bessie
75.5 p

33

33

30.

Shahnadir Orient Expressen
75.25 p

32

32

31.

Pompeca´s Summer Tuxedo Sapphire
74.75 p

31

31

32.

Carry on Flamingo
74.75 p

30

30

33.

Macawe Mint Julep
74.5 p

29

29

34.

Ronndals Boys on the Side
74.5 p

28

28

35.

Pompeca´s Perfect Runner
74.5 p

27

27

36.

Pompeca´s Road Runner
74.25 p

26

26

37.

Tuulikellon Barco (Finland)
74.25 p

25

25

38.

Frifarts Helga (Norge)
73.75 p

24

24

39.

Gazelle Galante Avrina (Norge)
73.75 p

23

23

40.

The Rattigan´s Cat Ballou
73.75 p

22

22

41.

Gazolin O´Connor
73.75 p

21

21

42.

Torshammarens Shira
73.5 p

20

20

43.

Garvin Girax Avrina (Norge)
73.25 p

19

19

44.

Wolf Blass Symphony (Norge)
71.75 p

18

18

45

Pompeca´s Herrgårds Frun
71.25 p

17

17

46

Fennaur Mitt Liv Som Hund,
71 p

16

16

47

Pompeca´s Heavenly Honey Sapphire
70.5 p

15

15

48

Pompeca´s Sweet Spring Sapphire
70.5 p

14

14

49

Torshammarens Silje
70 p

13

13

50

Swaara African Night Flight
68.5 p

12

12

51

Ch Adagio Love Supreme
68.25 p

11

11

52

Four Girl´s Tina Turner
67.75 p

10

10

53

Wikellis Precious Kid
67.5 p

9

9

54

Khalibadh Höstlegend
66.5 p

8

8
- Fennaur Zeke Varg
-
-
-
bröt lopp 2
- Gazolin Marsipan
-
-
-
bröt lopp 1
- Macawe Minut Man
-
-
-
bröt lopp 1
- Twyborn Seven Wawes Away
-
-
-
bröt lopp 1
- Wikellis Special Free Soul
-
-
-
bröt lopp 1

upp

Internationellt LC-prov Umeå 06-08-13
Domare: Agneta Doverholt & Mats Carlsson
Anm: Delt:

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

   

20+

   

2.

   

18+

   

3.

   

16+

   

4.

   

14+

   

5.

   

12+

   

6.

   

10+

   

7.

   

8+

   

8.

   

6+

   

9.

   

4+

   

10.

   

2+

   

upp

Nationellt LC-prov Söderhamn 06-09-03
Domare: Dr Djordje Tesic & Markku Mähönen
Anm: Delt:

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

   

20+

   

2.

   

18+

   

3.

   

16+

   

4.

   

14+

   

5.

   

12+

   

6.

   

10+

   

7.

   

8+

   

8.

   

6+

   

9.

   

4+

   

10.

   

2+

   

upp

Internationellt LC-prov Bröndome/Kungsbacka 06-09-16/17
Domare: vakant
Anm: Delt:

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

   

20+

   

2.

   

18+

   

3.

   

16+

   

4.

   

14+

   

5.

   

12+

   

6.

   

10+

   

7.

   

8+

   

8.

   

6+

   

9.

   

4+

   

10.

   

2+

   

upp

Nationellt LC-prov Herrevads kloster 2006-09-23
Domare: Agneta Doverholt (Sve) & Michale Behrmann (Ty)
Anm: Delt:

Namn

Provpošng

utrškning

Summa

Anm

1.

   

20+

   

2.

   

18+

   

3.

   

16+

   

4.

   

14+

   

5.

   

12+

   

6.

   

10+

   

7.

   

8+

   

8.

   

6+

   

9.

   

4+

   

10.

   

2+

upp

Nationellt LC-prov Lilleström Norge 2006-09-30
Domare: Agneta Doverholt (Sve) & Michale Behrmann (Ty)
Anm: Delt:

Observera: Provet bröts efter lopp 1 pga tekniska problem hos arrangören NMK/NGK. Provet avgjordes med ett lopp.
Namn

Provpošng

Anm

1.

     

2.

     

3.

     

4.

     

5.

     

6.

     

7.

     

8.

     

9.

     

10.